Estetinis plombavimas

Estetinis plombavimas

Estetinis plombavimas – tai mažiausiai invazyvi dantų restauracijos procedūra, kurios metu gali būti atkuriami nuskilę, nulūžę, nudilę, dantų ėduonies ar traumų pažeisti dantys, didelėmis plombomis atstatinėti ar net spalvą pakeitę dantys. Tai ne tik viso danties paviršiaus dengimas plombine medžiaga, bet ir kandamųjų kraštų atstatymas, tarpų tarp dantų (diastemų/tremų) uždarymas, padėties dantų lanke korekcija. Jei defektų apimtis yra didelė ir estetinis plombavimas negalimas – tikslinga dantų protezavimo procedūra bemetalės keramikos konstrukcijomis (įklotai, užklotai, laminatės, vainikėliai).

Estetinio plombavimo procedūros eiga:

 1. 1-2 savaitės iki estetinio plombavimo procedūros būtina atlikti profesionalią burnos higieną.
 2. Poreikiui esant atliekamas dantų balinimas.
 3. Vietinė nejautra.
 4. Išvalomi ėduonies pažeisti audiniai, senos, nekokybiškos restauracijos.
 5. Danties paviršius paruošiamas plombavimui.
 6. Sluoksniavimo technikos metodu atkuriama danties anatomija. Sukuriama estetiška restauracija plombinėmis medžiagomis imituojant natūralius danties audinius, spalvą. Formuojamas danties reljefas.
 7. Atliekamas dantų poliravimas – plombuoti dantys įgauna blizgesį, mažiau kaupia dantų apnašą. Svarbu tai, kad norint kuo ilgiau išlaikyti gražius plombuotų dantų paviršius, kartą per metus rekomenduojame atvykti į pakartotinus restauracijų poliravimus.

Po estetinio plombavimo procedūros:

 1. Naudokite minkštą dantų šepetuką.
 2. Nenaudokite balinančių dantų pastų. Šios pastos turi daug abrazyvių dalelių, kurios subraižo estetinių plombų paviršių, plombos praranda blizgesį ir pradeda stipriai kaupti apnašą.
 3. Venkite kąsti kietus maisto produktus ir medžiagas (vaisių kauliukus, keptą duoną, butelių kamščius ir pan.).
 4. Jei buvo skirtos apsauginės dantų kapos (dėl bruksizmo) – būtina kapą užsidėti kiekvieną naktį norint apsaugoti estetines restauracijas.