Profesionali burnos higiena

Profesionali burnos higiena

Kas yra profesionali burnos higiena

Profesionali burnos higiena - tai procedūra, kurios metu šalinamos mineralizuotos ir nemineralizuotos apnašos, poliruojami dantų ir plombų paviršiai, atliekamos fluoro aplikacijos ( mažinti dantų jautrumui). Pacientas apmokomas dantų priežiūros, paaiškinamą kaip tinkamai prižiūrėti dantis bei kokias priemones pasirinkti.

Kam reikalinga profesionali burnos higiena

Minkštosios ir kietosios apnašos ant dantų paviršiaus sudaro sąlygas daugintis bakterijoms. Dėl to gali prasidėti periodonto ligos (dantenų kraujavimas, dantų paslankumas), kariesas, burnos grybelis, atsiranda blogas burnos kvapas.

Kaip atliekama procedūra

Procedūros metu ultragarsiniu skaleriu ir rankiniais instrumentais pašalinamas mineralizuotas ir nemineralizuotas viršdanteninis ir podanteninis apnašas. Dantys poliruojami oro abrazyviniu budu AIR – FLOW. Taip pat dantys bei plombų paviršiai nupoliruojami gumytėmis ir specialiomis pastomis. Jautrumui mažinti naudojamos fluoro aplikacijos.

Įvertinama asmeninė burnos higiena bei valymo efektyvumas. Parenkamos tinkamos burnos priežiūros priemonės (dantų šepetukai, tarpdančių siūlai, dantų pastos ir pan.), pacientas apmokomas tinkamai atlikti asmens burnos higiena namuose.

Svarbu žinoti

  • Gerai prižiūrintis sveikas žmogus profesionalią burnos higienos procedūrą turėtų atlikti 1 – 2 kartus per metus.
  • Sergant periodonto ligomis – kas 1- 3 mėnėsius.
  • Turintiems implantus profesiuonalią burnos higieną rekomenduojama atlikti kas 4 -6 mėnesius.
  • Žmonėms nešiojantiems breketus – kas 3 mėnesius.
  • Taip pat profesionalią burnos higieną rekomenduojama atlikti prieš dantų gydymą, dantų balinimą, implantaciją bei dantų rovimą.